Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Dziś, 23 czerwca o godz. 18.00, pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Powróciliśmy do tradycyjnej formuły po dwóch latach pandemii, czyli uroczystej akademii, na której byli obecni wszyscy absolwenci – 141 uczniów, wychowawcy – ci, którzy poprowadzili uczniów przez pierwsze lata nauki i obecni oraz zaproszeni rodzice i goście.

Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi – uczniowie klas ósmych mieli zaszczyt przekazać uczniom klas siódmych, swoim następcom, sztandar i zobowiązali ich do godnego reprezentowania szkoły. Nowy poczet ślubował dbać o dobre imię szkoły i uczciwie spełniać swoje obowiązki uczniowskie, pracować nad doskonaleniem swojego charakteru, odważnie przeciwstawiać się złu, a zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności wykorzystywać w pracy dla naszej Ojczyzny.

Kilka słów skierował do obecnych dyrektor szkoły pan Mirosław Kowalczyk. Życzył absolwentom, aby z wiarą w siebie szli przez życie, bo w każdym jest siła, odwaga i zdolności, które pozwalają odnieść sukcesy. Realizujcie swoje zamierzenia i rozwijajcie pasje. Wejdźcie z odwagą w dalsze życie, bądźcie świadomi swoich wyborów i odpowiedzialnie traktujcie swoją dalszą przyszłość.

W imieniu Rady Rodziców podziękowania dla grona pedagogicznego złożył pan Adrian Libuda. Była też obecna pani Lucyna Kanicz.

Dziewiętnastu rodziców otrzymało od dyrektora listy gratulacyjne. To szczególne wyróżnienie i uznanie odebrali ci rodzice, których dzieci otrzymały średnią dydaktyczną końcową 5, 00 i więcej.

Podczas uroczystej akademii absolwenci otrzymali z rąk dyrektora szkoły specjalnie przygotowane dyplomy, a także tablo i wiele nagród, między innymi za pracę wolontariacką, w Młodzieżowej Radzie Miasta, za pełnienie funkcji chorążego i asysty w poczcie sztandarowym, za konkursy, zawody, działalność szkolną w zespołach muzycznych PAPUGI i Frajda.

Cała akademia okraszona została częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pana Tomasza Gula, pana Stanisława Grzywacza i pana Michała Kanterewicza, a poprowadził ją Oliwier Maćkiewicz – uczeń klasy VII A. Usłyszeliśmy życzenia skierowane do uczniów klas VIII, podziękowania, piosenki wykonane przez szkolne zespoły muzyczne PAPUGI i Frajda oraz obejrzeliśmy prezentację fotografii z ośmiu lat pobytu naszych ósmoklasistów w progach podstawówki oraz nagranie wywiadów przeprowadzonych przez uczniów klasy VII A z absolwentami.

Siódmoklasiści przekazali swoim starszym kolegom i koleżankom drobne upominki.

Na koniec dyrektor szkoły odczytał nazwiska uczniów nominowanych do Honorowej Nagrody Super Absolwent Szkoły, a nominację otrzymali: Marta Brodawka, Daria Ochocka, Adam Micka, Kajetan Groszkowski, Hubert Wiśniewski i Samuel Szałkowski. 24 czerwca na uroczystym zakończeniu roku szkolnego poznamy Super Absolwentów Szkoły. Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie – niech słowa Verona Howarda staną się mottem dla lubawskich absolwentów.