DYREKTOR Brak komentarzy

XIV Szkolne Witaminy pod hasłem „Owocowy zawrót głowy” już za nami.

24 września 2017 r. na terenie szkoły podstawowej odbył się festyn przygotowany przez nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców. Celem było propagowanie zdrowego stylu życia i integracja środowiska lokalnego.

Na uczestników czekało wiele atrakcji zarówno na scenie, jak i poza nią. Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół „Papugi” prowadzony przez pana Michała Kanterewicza, grupa taneczna Remmic Art University, szkolny zespół wokalny „Erato” przygotowany przez pana Stanisława Grzywacza, grupa „Pantarej” w pokazie artystycznym „Cztery żywioły” pod kierunkiem pani Doroty Wierzbowskiej. Mogliśmy wysłuchać kilku utworów w wykonaniu chóru Appasjonata. Wystąpiła także Lubawska Grupa Muzyków oraz zespół „Wrzosy”, który zakończył niedzielny festyn.

Dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami – pokazie mody „Owocowy zawrót głowy”, w którym bardzo licznie zaprezentowali się przed publicznością w pięknych kapeluszach fantazyjnie ozdobionych owocami, kwiatami.  

Kiedy na scenie trwały występy, na boisku Orlik rozegrano mecz piłki nożnej rodzice – nauczyciele o „Kryształową witaminkę”. Po rzutach karnych zwyciężyli rodzice.

Na najmłodszych czekały dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny, przejażdżka konna, wata cukrowa i inne słodkości, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawy przygotowane przez Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa, loteria fantowa, stoisko z książkami, rękodziełami. A dla dorosłych? Stoiska z owocami, warzywami, przetworami, kwiatami, koszami witaminowymi, kosmetykami , biżuterią oraz miejsce, w którym można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

Oczywiście było też coś dla głodnych i spragnionych. Szkolna kawiarenka polecała około dziewięćdziesiąt rodzajów różnych ciast, które można było skosztować na miejscu delektując się pyszną kawą lub herbatą w pięknej, jesiennej scenerii przygotowanej przez rodziców uczniów klasy III d.  Szkolna kuchnia jak co roku stanęła na wysokości zadania. Od wczesnych godzin rannych pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele przyrządzali pyszne dania. Menu było bardzo bogate i wyśmienite. Smakosze czarniny, klusek z twarogiem, grochówki, domowego rosołu, frytek, hod dogów czy żurku byli zachwyceni pysznymi daniami.

Na drzewie marzeń każdy uczestnik festynu mógł odcisnąć kciuk i podpisać swoim imieniem. Pamiątkowa tablica zawiśnie na korytarzu naszej szkoły.

Kolejny festyn należy zaliczyć do udanych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Szkolnych Witamin, poświęcili swój czas i wspólnie z nami spędzili to piękne, słoneczne, jesienne popołudnie.