Agnieszka Hejda Brak komentarzy

W każdy zwykły piątek w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy zaczynają wypełniać swoje obowiązki od rana, a kończą je zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Wtedy też w szkole nastaje cisza i spokój, a wszyscy zaczynają upragniony weekend.
Jednak noc z 8 na 9 czerwca 2018r.  była wyjątkowa. Po raz kolejny udało się zorganizować noc w bibliotece. W tym roku tematem nocy były gry planszowe.  W owej “nocy” wzięło udział 28 uczniów klas III-IV  którymi opiekowali się: pan Łukasz Szauer, pani Beata Tarnowska, pani Agnieszka Hejda, pani Anna Rykaczewska, pani Martyna Dmochewicz. Wydarzenie to zaczęło się o godzinie 19:00 w piątek, a dobiegło końca… o 8:00 rano  w sobotę. Przedsięwzięcie rozpoczął słodki poczęstunek- tort w kształcie szachownicy ufundowany przez panią Irenę Szczepańską oraz sklep Łasuch Jarosław Szczepański. “. Głównym celem tej „nocy”  była wspólna gra w różnego rodzaju gry planszowe. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z grami rozwijającymi umiejętności logicznego myślenia oraz z tymi czysto rozrywkowymi. Gracze dowolnie wymieniając się między sobą grami byli pewni, iż przy dobrej zabawie każdy zagra z każdym. Spanie na holu szkolnym wymagało odpowiedniego przygotowania, toteż nie zabrakło  rozkładania śpiworów, materacy  i karimat, czy też w niektórych przypadkach… założenia “kapcioszków”. Na zakończenie nocy uczestnicy obejrzeli filmy „Jumanji” oraz „Był sobie pies”.
 Nie zabrakło oczywiście  pogawędek i dyskusji, a całości wydarzenia towarzyszyła miła atmosfera.      

„Noc gier planszowych” była świetną okazję do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Okazała się też mocną konkurencją dla wszechobecnych dziś gier komputerowych. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się zorganizować w przyszłości powtórkę imprezy, na którą liczy szerokie grono chętnych.

Artykuł/zdjęcia: Beata Tarnowska, Agnieszka Hejda