Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Dziś, 6 grudnia, obchodziliśmy Dzień św. Mikołaja, potocznie nazywany mikołajkami. W tym dniu zwyczaj nakazuje obdarowywać bliskich upominkami.

W naszej szkole od rana czuliśmy atmosferę tego dnia. Uczniowie i nauczyciele paradowali po korytarzach w mikołajkowych czapkach, obdarowywali się drobnymi upominkami. O godz. 11.00 całą społeczność szkolną odwiedził Mikołaj, który rozdawał uczniom słodycze i życzenia. Dla naszej szkoły jest to dzień szczególny, ponieważ nasz patron, Mikołaj Kopernik, obchodziłby tego dnia swoje imieniny. Pamiętamy o tym, dlatego z tej okazji pojawił się tort imieninowy zakupiony przez Radę Rodziców, przybyli też goście – emerytowani pracownicy naszej szkoły, którzy zasiedli wśród uczniów i wzięli udział w krótkim koncercie mikołajkowym. Przygrywał zespół Papugi prowadzony przez pana Michała Kanterewicza. Chłopcy, którzy noszą imię Mikołaj, od św. Mikołaja otrzymali drobne imieninowe upominki, natomiast wszyscy uczniowie paczki ze słodkimi piernikami, które także ufundowała Rada Rodziców.

Z okazji imienin patrona szkoły pani Katarzyna Trzeszewska i pani Beata Tarnowska przygotowały konkurs fotograficzny „Spotkanie z Mikołajem”. Dwoje uczniów: Olga Dmochewicz z kl. III a i Oliwier Jaworski z kl. I c otrzymało nagrody: albumy fotograficzne i dyplomy, które wręczył dyrektor szkoły Mirosław Kowalczyk.

Na koniec dyrektor podziękował pani Katarzynie Michalskiej – dziennikarce „Głosu Lubawskiego”, która z początkiem nowego roku podejmuje pracę w nowym miejscu, za wieloletnią współpracę, za wspólne przeżywanie uroczystości szkolnych i przekazywanie informacji społeczności lubawskiej.

Po skończonym koncercie goście-emeryci przeszli do biblioteki szkolnej na mały poczęstunek. Dyrektor złożył życzenia i przekazał drobne upominki.

Tego dnia chyba na buzi każdego dziecka i dorosłego gościł uśmiech.