Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

 

„MAZOWSZE NA SPORTOWO”

            06  października br. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Zawidzu Kościelnym odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły pod nazwą „Mazowsze na sportowo”.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły, które rywalizowały systemem „każdy z każdym” 2×12 minut.

Do rywalizacji stanęli gospodarze turnieju czyli dwie drużyny z  Zawidza Kościelnego,  Zespół Szkół w Bieżuniu oraz nasza drużyna Szkoła Podstawowa w Lubawie.

Nasi zawodnicy, którzy w większości na co dzień uczą się w klasie sportowej przy Szkole Podstawowej w Lubawie zajęli IV miejsce. Dla naszych uczniów był to pierwszy tego typu turniej w którym mogli rywalizować z innymi drużynami i dlatego ważniejsze od wyników sportowych było zdobycie cennego doświadczenia i sprawdzenie swoich umiejętności w grze.

Turniej był okazją  również do zaprezentowania się naszej drużyny dziewcząt, która miała okazję rozegrać spotkania towarzyskie ze swoimi koleżankami z Zespołu Szkół w Zawidzu Kościelnym.   Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze a w opinii trenerów na miano najlepszej zawodniczki naszego zespołu zasłużyła Julia Raszkowska.

Dla naszych drużyn wielkie gratulacje za postawę i dobrą grę w zawodach.

Wyniki spotkań chłopców:

  1. SP Lubawa  – Zespół Szkół Zawidz Kościelny II –   13:15
  2. Zespół Szkół Zawidz Kościelny III – SP Lubawa  19:10
  3. SP Lubawa – Zespół Szkół Bieżuń – 14:14

Tabela końcowa

  1. Zespół Szkół Zawidz Kościelny II
  2. Zespół Szkół Bieżuń
  3. Zespół Szkół Zawidz Kościelny III
  4. Szkoła Podstawowa Lubawa

 

Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Markuszewski, Kacper Mederski, Łukasz Wojtowicz, Łukasz Liedtke, Adrian Bendyk, Patryk Lewicki, Mateusz Złotowski, Oskar Banacki, Paweł Rudnik, Mikołaj Ewertowski, Oskar Górzyński, Jakub Giziński, Bartosz Szczepański, Karol Grzelka. Opiekun: Andrzej Wiergowski, Paweł Szefler.

 

 

Artykuł/zdjęcia:Paweł Szefler