Agnieszka Hejda Brak komentarzy

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję oraz obchodzimy imieniny patrona – Mikołaja Kopernika. 

        W budynku przy ul. Rzepnikowskiego 7 o godz. 10.50 rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca imieniny Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły. Atmosfera spotkania była bardzo świąteczna. Chłopcy o imieniu Mikołaj otrzymali upominki. Zabrzmiały świąteczne piosenki  i wypowiedziane zostały piękne życzenia. W oczekiwaniu na najważniejszego Gościa, elfy i śnieżynki z klasy Vc zadbali o uczniów klas I-V, którzy mieli okazję obejrzeć film o Koperniku, złożyć życzenia dla Gwiazdora, z puzzli ułożyć wielką, wspólną choinkę. Nie zabrakło ciekawostek o Św. Mikołaju, a Jakub Kasprzycki z klasy Vc opowiedział wiersz o biskupie Mikołaju. Na koniec życzenia świąteczne od dzieci zostały zebrane i wysłane do Świętego Mikołaja pod adres: Arctic Circle 96930 Rovaniemi Finlandia.

     Wspólne świętowanie było możliwe dzięki v-ce dyrektor Violetty Sławińskiej oraz zaangażowaniu organizatorów: p.Ewy Gomuły, Magdaleny Filarskiej, Michała Kanterewicza, Moniki Zagórskiej-Rogowskiej oraz Henryka Żmijewskiego.

     6 grudnia to jednocześnie dzień uroczystego spotkania z Mikołajem  w budynku przy ul. św. Barbary. Dyrektor Mirosław Kowalczyk wprowadził nas w tą świąteczną atmosferę. Wizycie towarzyszyło zapalenie światełek na szkolnej choince oraz wręczenie słodkich upominków. Wśród uczniów znalazło się dwóch solenizantów o imieniu Mikołaj, którzy otrzymali szczególne prezenty Mikołajkowe. Spotkanie uatrakcyjnił występ chóru oraz wspólny gromki śpiew świątecznych piosenek wszystkich uczniów pod kierunkiem Bożeny Nowakowskiej i Stanisława Grzywacza.

      Akcja odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze. Świętemu Mikołajowi od samego rana towarzyszyli pomocnicy – śnieżynki i elfy – ich praca i pomoc okazały się tego dnia nieocenione. Dzień ten zapisał się pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.

      Radość świętowania była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i nauczycieli oraz współpracy organizatorów – v-ce dyrektor Jolanty Knoblauch oraz członków i opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Anny Dombrowskiej i Łukasza Szauera.

Artykuł/zdjęcia: Anna Dombrowska – Ewa Gomuła/ Agnieszka Hejda – Anna Dombrowska