sekretariat Brak komentarzy

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, od 23 do 27 lutego, w naszej szkole zorganizowane zostały półzimowiska dla dwóch grup wiekowych – uczniów klas I-III i klas IV- VI.

Temat przewodni grupy pierwszej brzmiał Sztuka czytania jak sztuka latania. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnych formach zajęć – od słuchania bajek i opowiadań czytanych przez nauczyciela po wspólne czytanie, wypowiadanie się nt. ulubionych książek i ich bohaterów, rozwiązywanie zagadek, rebusów, wykonanie prac plastyczno-technicznych aż po udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych na śniegu i lodzie, w sali gimnastycznej (jazda na rolkach, unihokej, gry zespołowe) oraz w szkolnej pracowni komputerowej. Dzieci miały też możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubawie.

Grupa II brała udział w projekcie Ja, wolontariusz. Dzieci zapoznały się z pojęciem wolontariatu. Swoje działania skupiły wokół roli i kompetencji wolontariusza. Realizowały zadania wymagające wykazania się kreatywnością, współpracą i zdolnościami plastycznymi, a wszystko po to, by wciągnąć wnioski, jak niezwykle ważne jest być wolontariuszem. Poza tym brały udział w zajęciach o charakterze sportowym.

Uczestnicy półzimowiska każdego dnia na stołówce szkolnej otrzymywali drugie śniadanie i ciepłą herbatę. Miło, wesoło i bezpiecznie spędzili pierwszy tydzień ferii.

 

Opiekunowie: p. Anna Gsell, p. Witold Fafiński, p. Michał Kanterewicz, p. Beata Kozłowska, p. Renata Pokojska, p. Katarzyna Wiergowska

 

Zdjęcia: Biblioteka Miejska w Lubawie