sekretariat Brak komentarzy

16 marca 2017 r. od godz. 16.00 do godz. 18.00 na terenie naszej szkoły odbył się Dzień gier i zabaw, w którym uczestniczyły sześciolatki wraz z rodzicami.

Nauczyciele przygotowali różne atrakcje. Były prowadzone zajęcia z podstaw programowania, podczas których dzieci pracowały na platformie www.studdio.code.org. Uczestnicy w prosty i przystępny sposób rozwijali logiczne i analityczne myślenie. Najmłodsi uczestniczyli też w zabawach ruchowych ze śpiewem, zabawach stolikowych, m.in. „Domino”, „Literki”, „Grzybobranie”, „Mózg elektroniczny”, „Memo”. Układali puzzle, ubierali postacie. Dużym powodzeniem cieszyła się „szafa z kolorowymi klockami”. Bawili się w kącikach tematycznych. Sześciolatki mogły zagrać w Dobble, które ćwiczyły umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, spostrzegawczość, logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też gry i zabawy matematyczne, na których musiały wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem. Przygotowano także zajęcia sportowe.

Zajęcia wpłynęły na rozwój zdolności poznawczych sześciolatków, poszerzyły zakres wiedzy i twórcze myślenie oraz rozbudziły ciekawość poznawczą na miarę własnych możliwości.

Nauczyciele prowadzący zajęcia
Agnieszka Hejda
Renata Grochocka
Dorota Neumann
Agnieszka Kaczyńska
Grażyna Ossowska
Joanna Mazurowska
Iwona Czacharowska
Maria Ukleja
Alicja Waśniewska
Małgorzata Paprocka
Beata Tarnowska
Renata Pokojska
Ewa Sendlewska
Gabriela Piwowarska
Beata Bartnikowska

Tego samego dnia o godz. 18.00 miało miejsce spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły panem Mirosławem Kowalczykiem. Zorganizowano je dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Dyrektor przybliżył zasady funkcjonowania szkoły w nadchodzącym roku szkolnym.

Zdjęcia: Agnieszka Hejda