Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

12 grudnia uczniowie naszej szkoły (klasa II D) odwiedzili przedszkolaków (grupa „Żółwików”) w celu zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie czytania.  Sześciolatki słuchały z ogromnym zainteresowaniem odczytywanych tekstów i czytanek. Nasi uczniowie pochwalili się również umiejętnością recytowania wierszy, śpiewu piosenek oraz opowiedzieli o tym, jak to dobrze zaprzyjaźnić się z czytaniem. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowieści o tym, co je czeka już za rok w kolejnym etapie edukacji.

Choć byliśmy tam krótko, szybko wytworzyła się atmosfera integracji. Panie przedszkolanki pokazały nam świetny  wspólny taniec oraz przygotowały dla nas świąteczną niespodziankę – podzieleni na dwie grupy – chłopców i dziewczynki, kolorowaliśmy ogromne tzw. panoramiczne bombki. Jedną otrzymaliśmy w prezencie.

 Na koniec wizyty nasi uczniowie zawitali do gabinetu dyrektora – p. Anity Grubalskiej – Brodawka,  gdzie w podziękowaniu za wizytę i mile spędzony czas otrzymali słodkie upominki.

Szczęśliwi  i zachęceni do kolejnych wyzwań zaplanowaliśmy następną wizytę.    

Czytanie dla innych, młodszych to dla drugoklasistów dużo atrakcja, która wymaga niemałego zaangażowania i solidnej pracy. Jest to również motywacja do nauki czytania.

Artykuł/Zdjęcia – wychowawca kl. II D – Anna Dombrowska