Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

AWANS ŁUKASZA SENKOWSKIEGO

DO ELIMINACJI REJONOWYCH LZS W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR TVP OLSZTYN 2018.

            W sobotę 03 marca 2018 w Hali Sportowej w Rożentalu odbyły się eliminacje gminne do Wojewódzkiego Turnieju LZS w Tenisie Stołowym o Puchar TVP3 Olsztyn. Zawody przeprowadzone zostały dla 4 grup kobiet oraz 5 mężczyzn. W zawodach wzięli udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w  Lubawie. Najlepiej z szóstki naszych reprezentantów zaprezentował się Łukasz Senkowski który, zajmując I miejsce w swojej grupie wiekowej awansował do zawodów rejonowych turnieju. Z dalszych gier odpadli niestety pozostali reprezentanci naszej szkoły choć blisko awansu był  Łukasz Chyrzyński, który zakończył rywalizację na V miejscu w II grupie wiekowej.

Skład SP Lubawa: Łukasz Senkowski, Łukasz Chyrzyński, Jakub Leliwa, Dominik Stasiński, Kacper Mederski, Arkadiusz Szostak. Opiekun: Paweł Szefler.

Grupa III chłopcy (2002-2000)
I Senkowski Łukasz – SP Lubawa
II Zelmański Szymon – Prątnica
III Jankowski Kacper – Lubawa
IV Dybich Adam – Prątnica 

Klasyfikacja zespołowa (punktowali zawodnicy z miejsc I – VIII)
I Prątnica – 155 pkt.
II Sampława – 88 pkt.
III Grabowo – 30 pkt.
IV Rumienica – 29 pkt.
V Złotowo – 27 pkt.
VI Byszwałd – 26 pkt.
VII Rożental oraz Lubawa – 24 pkt.
IX SP Lubawa – 13 pkt.
X Kazanice – 7 pkt.

Zawodnicy z miejsc I – IV otrzymali medale, przedstawiciele zespołów z miejsc I – VI puchary. Wręczenia nagród dokonał Benedykt Czarnecki – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie. Zawodnicy z miejsc I – IV w poszczególnych kategoriach reprezentować będą Gminę Lubawa w eliminacjach rejonowych.

Artykuł/zdjęcia: Paweł Szefler