Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

Awans drużyny dziewcząt do Finału Wojewódzkiego w Piłce Ręcznej

  W środę 28 marca 2018r.  w hali sportowej przy SP  Nr 9 w Elblągu odbył się  Turniej Półfinałowy  Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Piłce Ręcznej Dziewcząt  (rocznik 2002-2004). Do turnieju zakwalifikowały się trzy drużyny: Gimnazjum Nr 1 z Elbląga,  SP z Lidzbarka Welskiego oraz SP z Lubawy. Drużyna z Lidzbarka Welskiego zrezygnowała z udziału w zawodach, co ułatwiło nam drogę do finału. 
Nasza drużyna rozegrała trudny, wyrównany, stojący na dobrym poziomie 40 minutowy mecz z gospodarzami. Do przerwy zawodniczki z Elbląga prowadziły 1 punktem, co ułatwiło im zdobycie przewagi w drugiej połowie. Szybko jednak odrobiliśmy straty i końcówka meczu była wyrównana. Chwilę przed końcem meczu piłkarka TRUSO Elbląg zdobyła bramkę , ustalając wynik na 18:17 dla gospodarzy. Do finału wojewódzkiego awansowały obie drużyny. Brawa dla naszych dziewcząt za wielkie zaangażowanie oraz  wysoki poziom sportowy.

Skład drużyny SP Lubawa: Weronika Bartczak, Julia Raszkowska, Patrycja Jakubowska, Wiktoria Gamańska, Patrycja Lewandowska, Kinga Łątkowska, Marika Zbrzyzna, Anna Neumann, Patrycja Raczyńska, Daria Murawska, Patrycja Durka, Julia Jurkiewicz, Dominika Truszczyńska.
Opiekun: Andrzej Wiergowski

Artykuł/zdjęcia: Andrzej Wiergowski