Saperzy chlubnie zapisali się w powojennej historii, rozminowując znaczny obszar kraju, budując niezliczoną ilość mostów i kilometrów dróg. W ramach funkcjonującego ratownictwa inżynieryjnego, są w stałej gotowości do udzielania pomocy w przypadku klęsk żywiołowych. Należy także przypomnieć o olbrzymim wysiłku żołnierzy Wojsk Inżynieryjnych, włożonym w bezpieczeństwo Polski oraz krajów, w których przebywają obecnie Polskie Kontyngenty Wojskowe
Miesiąc kwiecień to Miesiąc Wojsk Inżynieryjnych, a 16. kwietnia obchodzono Dzień Sapera. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z chorążym sztabowym Mariuszem Zimnickim. Uczniowie zapoznali się z pracą sapera oraz dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania podczas znalezienia niewybuchu.
Dzieci mogły na żywo obejrzeć sprzęt do wykrywania min używany przez żołnierzy. Przygotowana prezentacja przez Pana Zimnickiego przybliżyła pracę saperów. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotykaniu zadając mnóstwo pytań.
Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Zimnickiemu za spotkanie i przekazanie nam cennej wiedzy.
Artykuł/zdjęcia: Agnieszka Hejda, Beata Tarnowska