Agnieszka Hejda Brak komentarzy

15.04.2025 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Regionu II Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych – Igrzyska Dzieci rocznik 2012 i młodsi (Półfinał Mistrzostw Województwa). Uczniowie SP Lubawa po wygraniu w październiku Mistrzostw Powiatu Iławskiego, w kwietniu reprezentowali tenże powiat w rozgrywkach na szczeblu rejonowym, gdzie również wygrali i z pierwszego miejsca awansowali do Półfinału Mistrzostw Województwa. W turnieju półfinałowym wzięły udział 3 drużyny: SP 6 Braniewo, SP Lubawa, SP Tylice. Do rozgrywek nie przystąpiła SP z Elbląga, która z niewiadomych przyczyn nie przyjechała na zawody.
Drużyny rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym. SP Lubawa zremisowała z SP 6 Braniewo 2:2, przegrała z SP Tylice 1:3, zajęła w zawodach trzecie miejsce i nie awansowała do Finału Mistrzostw Województwa.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Tylice
2. SP 6 Braniewo
3. SP Lubawa

Skład drużyny SP Lubawa:  

Kacper Bejer, Marcel Grubalski, Gracjan Kajciński, Borys Karbowski, Filip Lewandowski, Bartosz Michałowski, Jędrzej Roguszczak. Paweł Rożentalski, Łukasz Rumiński, Patryk Zegadło.  

Opiekunowie: Jerzy Sendlewski, Paweł Szefler

Artykuł/zdjęcia: Jerzy Sendlewski/Paweł Szefler