Agnieszka Hejda Brak komentarzy

24. 10. 2018 r. uczniowie z klas V g, VI a i VI d wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszym punktem było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przewodniczka poprowadziła uczniów trasą „Piłkarskie emocje”. Wycieczkowicze zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Na zakończenie z punktu widokowego podziwiali zapierającą dech w piersiach panoramę najpopularniejszego miejsca w Polsce – PGE Narodowy.

Po zakupach piłkarskich pamiątek w sklepie firmowym i zrobieniu grupowego zdjęcia uczniowie wybrali się na spacer ulicami stolicy. Zobaczyli m.in. Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski. Po posiłku w restauracji Mc Donalds udali się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjechali windą na 30 piętro PKiN i z tarasu widokowego oglądali wspaniałą panoramę Warszawy.

Na zakończenie pojechali do Pruszkowa, gdzie znajduje się Galeria Figur Stalowych. To jedyna na świecie kolekcja rzeźb wykonanych wyłącznie z elementów recyklingu, inspirowanych bohaterami ze świata książek, filmów i komiksów. Wszyscy zwiedzający byli pod ogromnym wrażeniem szczególnie figur Transformersów oraz modeli ekskluzywnych samochodów i motocykli w skali 1:1. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do domów.
Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka