Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Patron święta – św. Walenty, według legendy, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych.

Każdego roku  dzień 14 lutego, jest nie tylko dniem zakochanych par i małżeństw, ale również jest świetną okazją do świętowania przyjaźni i życzliwości.

Najpopularniejszą tradycją związaną z corocznym świętem zakochanych jest wysyłanie kartek i listów z wyznaniami miłosnymi oraz obdarowywanie ukochanych osób drobnymi upominkami.

W miniony piątek – 14 lutego w naszej szkole również nie zabrakło listów i życzeń przekazywanych za pośrednictwem poczty walentynkowej. Każdy z uczniów mógł obdarować wybraną osobę tzw. „walentynką”.

Inną atrakcją świętowania walentynek była możliwość wykonania zdjęcia na tzw. „ ściance fotograficznej”. Przedstawiciele samorządu szkolnego przebrani za amory zapraszali uczniów do wspólnej pamiątki.

Kolejną atrakcją były wybory króla i królowej walentynek. W drodze głosowania królową walentynek została Amelia Wierzbowska z kl. VIII a, a królem Dawid Drzymalski również z kl. VIII a. Uczniowie słuchając nastrojowej muzyki chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez samorząd uczniowski, w tym możliwości zakupu ulubionych przysmaków.

Świętowanie upłynęło w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości.

Artykuł/zdjęcia: Anna Dombrowska