Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

Mamy to! Jesteśmy laureatami konkursu „Mierzymy się ze smogiem – pakiet edukacyjny 2”. W naszej szkole zostaną zamontowane ekrany do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych na temat smogu wewnątrz budynku.

Szkoła otrzyma dwa ekrany – do każdego budynku szkoły – przy ul. Rzepnikowskiego i ul. Św. Barbary, tak aby wszyscy uczniowie szkoły mieli równy dostęp do treści wyświetlanych na ekranach edukacyjnych! To kolejny krok w walce ze smogiem i wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów!

Dla przypomnienia :

ESA to program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. W szkołach biorących udział w projekcie ESA instalowane były mierniki pyłów zawieszonych, które stale monitorują poziom zanieczyszczenia powietrza. Wyniki pomiarów pyłów PM10 i PM2,5 są na bieżąco aktualizowane – można je sprawdzić na wyświetlaczu znajdującym się na terenie szkoły oraz na stronie esa.nask.pl. Prowadzone pomiary są istotnym elementem zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli. Uczniowie naszej szkoły dążą do poprawy jakości powietrza i zmierzyli się z problemem:Skąd bierze się smog?Jak wpływa na nasze zdrowie? Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza?

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

Tekst/ zdjęcia: Beata Kasprowicz-Bielska