Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Od  24.05.  do  29.05. 2024 uczniowie klasy sportowej V s Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika już po raz  drugi uczestniczyli w  obozie sportowym. Tym razem nad Morzem Bałtyckim  w Sarbinowie.  Celem obozu  było propagowanie sportu wśród dzieci, promocja zdrowego stylu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości i integracja zespołu klasowego.

Do dyspozycji uczniowie mieli salę gimnastyczną i boisko w Ośrodku Wypoczynkowo  – Rehabilitacyjnym „Bałtyk” oraz plażę odległą tylko o 150 m od miejsca zakwaterowania. Program obozu był bardzo intensywny i pełen atrakcji. Każdy dzień wypełniony był treningami i połączony aktywnym wypoczynkiem. Na uczestników obozu  sportowego każdego dnia czekały zadania   przygotowane przez trenerów: panią Sabinę Kobacką i pana  Henryka Mężykowskiego, między innymi turnieje sportowe, piesze wycieczki, wycieczka rowerowa.   Podczas obozu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w intensywnych ćwiczeniach na plaży, które pomagały poprawić kondycję fizyczną oraz sprawność. Ćwiczenia te były bardzo wymagające, ale dzięki zaangażowaniu i determinacji udało się osiągnąć zamierzone cele. Dużą przyjemnością było granie w piłkę plażową. Sztafeta na plaży była kolejnym wyzwaniem, które przygotowało do współpracy i pracy zespołowej.

Fantastyczną przygodą był  przemarsz plażą do Latarni Morskiej w   Gąskach,  wycieczka rowerowa z przystankiem przy 16 południku w Chłopach,  rejs  statkiem,  a zwiedzanie Muzeum Minerałów w Kołobrzegu było niezwykłą lekcją historii i geologii.

Obóz sportowy w Sarbinowie był niesamowitą przygodą, która sprawiła uczniom i ich opiekunom  wiele radości i satysfakcji. Dzięki różnorodnym aktywnościom uczniowie mieli  okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe, integrować się z kolegami i koleżankami oraz cieszyć się wspaniałymi chwilami spędzonymi nad morzem.