Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

3 czerwca 2024 roku w plenerze, w malowniczych Lipach, odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Lubawie. W ramach prezentacji talentów artystycznych, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie śpiewu, gry na instrumentach, gimnastyki. Prace plastyczne, zostały wyeksponowane na wystawach w budynkach szkoły. Dla chętnych uczniów została przygotowana dodatkowa atrakcja w postaci malowania farbami na folii pod hasłem “Świat oczami dziecka”. Tradycyjnie w tym dniu obchodzimy Dzień Sportu, dlatego nie mogło zabraknąć stacji z konkurencjami sportowymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w “Dwa ognie”.
Nie zabrakło również nietypowych Gości, którzy sprawili, że dzień ten był jeszcze bardziej wyjątkowy. Zespół Przewodników Psów Służbowych KMP w Elblągu zaprezentował psy wyszkolone do wykrywania materiałów wybuchowych, narkotyków oraz psy patrolowo-tropiące. Komenda Miejska Policji w Lubawie udostępniła do wglądu swoje wozy służbowe, policjanci zapoznali z ich wyposażeniem. Straż Ochrony Kolei pokazała, jak ważna jest ich rola w zapewnieniu bezpieczeństwa. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich poczęstunek. Radość, uśmiech Dziecka oraz ich dobre relacje były niewątpliwie największymi atutami tego wydarzenia. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy i tatuaże wykonywane przez wolontariuszki z Zespołu Szkół w Lubawie.
Dziękujemy współorganizatorom: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie, Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, Komedzie Miejskiej Policji w Lubawie, Kustoszowi Sanktuarium Maryjnego w Lipach, Straży Ochrony Kolei za pomoc w realizacji Dnia Dziecka.
Spotkanie uczniów z niecodziennymi Gośćmi przyniosło wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i doświadczeń. Dziękujemy !!!