Agnieszka Hejda Brak komentarzy

13.12.2019 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie odbył się turniej z mocowaniem w ramach programu Zapasy sportem wszystkich dzieci pod nazwą KOPERNIKI JAK SOKOŁY. ZAPASY SPORTEM DZIECI KAŻDEJ SZKOŁY o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie. 
Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół z Warmii i Mazur: SP nr 14 z Olsztyna, SP nr 3 z Lidzbarka Warmińskiego, SP im. Księdza Jana Twardowskiego z Rumiana, SP z Kiwit, SP nr 11 z Olsztyna i SP im. Mikołaja Kopernika z Lubawy.. Zawody rozegrano w pięciu konkurencjach: przeciąganie liny, wyścigi w rzędach, szybkości reakcji na sygnały dźwiękowe, walka o piłkę, drużynowy łączny skok w dal z miejsca. Rywalizowano w dwóch grupach po trzy zespoły, następnie odbyły się pojedynki o pozycje medalowe. 
Rywalizacji towarzyszyły bardzo duże emocje i dobra zabawa. Podczas otwarcia dyrektor szkoły przywitał gości,  oraz przedstawicieli mediów, trenerów i opiekunów, a przede wszystkim młodych zawodników. Podczas całej imprezy czas umilał zespół muzyczny działający przy lubawskiej szkole Papugi pod kierownictwem pana Michała Kanterewicza.  KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I m. – Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Lubawie
II m. –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Olsztynie.
III m. – Szkoła Podstawowa w Kiwitach
IV m. – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.
V m. –Szkoła Podstawowa nr 3 im. I. Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim
VI m. – Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie.
Skład drużyny zwycięskiej: 
Oliwia Prass, Maria Rucińska, Julia Gross,  Łukasz Hejda, Tymoteusz Zawadzki, Nikodem Lewicki, Hubert Kowalczyk, Piotr Karczewski, Wiktor Dzik, Eryk Kowanda, Ignacy Płoski.

Artykuł/zdjęcia:Henryk Mężykowski/Anna Gsell