sekretariat Brak komentarzy

25.10.2016 r. uczniowie klas IV a, IV d i VI b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wizytę w tym mieście rozpoczęli od zwiedzania wystaw w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Uczniowie mieli okazję podziwiać różnorodne osiągnięcia nauki, techniki i kultury. W tym centrum na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne dla dzieci. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, które umożliwia obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. W Centrum Nowoczesności można oglądać dwie stałe wystawy: „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły. Czas w centrum upłynął uczniom na świetnej zabawie.

Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Domu Kopernika – naszego patrona szkoły. Najpierw wycieczkowicze obejrzeli prezentację multimedialną o Toruniu, następnie zwiedzali wszystkie wystawy związane z życiem i pracą Mikołaja Kopernika, które zlokalizowane są w dwóch późnogotyckich kamienicach.

Później wybrali się na spacer uliczkami Starego Miasta. Zrobili pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem astronoma, który znajduje się przed Ratuszem Staromiejskim.

Ostatnim punktem wycieczki, chyba najbardziej wyczekiwanym, był relaks w Aquaparku „Olender” w Wielkiej Nieszawce. W dobrych humorach, z pięknymi pamiątkami i pysznymi piernikami wszyscy wrócili do swoich domów.

Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka