Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Uczennice naszej szkoły w okresie od 1.02 do 16.12.2020r (z przerwą wakacyjną) uczestniczyły w programie ,,Szkolny Klub Sportowy”. Program jest realizowany od 2017 r. w szkołach na terenie całej Polski. Podstawowym zadaniem Programu SKS jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci.

 Realizatorem zadania w naszym województwie jest Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy.

W zajęciach z programu uczestniczyło 16 dziewcząt z klas IV-VI (zajęcia ogólnorozwojowe) oraz 18 dziewcząt z klas IV-VIII (zajęcia z piłki ręcznej).  

Uczestniczkami zajęć były dziewczynki, które do tej pory sporadycznie uprawiały aktywność fizyczną w czasie wolnym i nie należały do żadnego klubu sportowego. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu po 60 minut.

Podczas zajęć dzieci rozwijały swoją kondycję fizyczną, poznawały też nowe umiejętności z zakresu różnych dyscyplin sportowych (min piłka ręczna, piłka nożna, unihokej, lekkoatletyka, gimnastyka). Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozwalały odpocząć i zregenerować siły po całodziennym pobycie w szkole. 

Prowadzącymi zajęcia z programu w naszej szkole była p. Anna Gsell oraz p. Andrzej Wiergowski- nauczyciele wychowania fizycznego.