sekretariat Brak komentarzy

Na stadionie lekkoatletycznym AZS w Łodzi w dniach 16-18 czerwca 2017r. rozegrane zostały XXIII Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach tych startowało około 2,5 tys. dzieci.
“Czwartki Lekkoatletyczne”, to impreza sportowa organizowana cyklicznie i skierowana do młodzieży ze szkół podstawowych (dzieci w wieku 12, 11, 10 lat i młodszych). Uczestnicy startują w zawodach organizowanych w ramach rundy jesiennej i wiosennej.
Zawodnicy rywalizują ze sobą w biegu na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.
Finał Ogólnopolski “Czwartków Lekkoatletycznych” jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie. Pięciu młodych reprezentantów naszej szkoły  zajęło  wysokie miejsca w pierwszej dwudziestce mistrzostw. Najwyższe 5 miejsce w „wąskim finale” w biegu na 60 m zajął Mateusz Jackowski wynikiem 8,52s, zaś 9 w skoku w dal – Karolina Taranowska wynikiem 4,51m. Martyna Strużyńska wynikiem 49m uplasowała się na 10 miejscu. Maria Grzybińska wynikiem 3,87m w skoku w dal zajęła 16 pozycję, a Marta Zalewska wynikiem 8,65s w biegu na 60 m zajęła 19 miejsce.

Artykuł/zdjęcia: Beata Kozłowska