Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

11.10.2017r. klasy sportowe 4s i 2a Gim. pojechały do Płocka na mecz piłki ręcznej mężczyzn Orlen Wisła Płock – Pick Szeged.  Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek.    

            Celem wycieczki było – podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, – wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, – propagowanie „zdrowej” rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, – propagowanie zdrowego stylu życia , a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu.

            W wycieczce wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły.  Opiekę sprawowali nauczyciele Andrzej Wiergowski, Mirosława Groszkowska, Paweł Szefler i Ewa Przepiórska oraz rodzice uczniów klasy IV S.

            Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki ręcznej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu.

Artykuł/Zdjęcia: Paweł Szefler