Agnieszka Hejda Brak komentarzy

13.06.2018r. uczniowie klasy IIb, IIIc i IIIg wraz z opiekunkami p.Ewą Sendlewską, p.Marią Ukleja, p.Gabrielą Piwowarską i p.Renatą Skoneczka wybrali się na wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Uczestniczyli w warsztatach w Centrum Nauki Experyment w Gdyni :BARWNE EXPERYMENTY oraz POGODA BEZ TAJEMNIC. Wykonując doświadczenia dowiedzieli się: Jaki kolor ma światło?, Co się stanie, kiedy wymieszamy wszystkie kolory?, Jak działa krążek Newtona?, Czym różni się wiatrowskaz od wiatromierza?, Jak odczytać z chmur nadchodzącą pogodę?, Kim jest synoptyk i gdzie pracuje? Oglądali wystawy interaktywne, które wzbudziły ich ciekawość i zainteresowanie różnymi zjawiskami przyrodniczymi i fizycznymi.
Odbyli podróż Kolejką Retro, która jest atrakcją gdańskiego ZOO. Jest to pojazd, którym można odbyć jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po ogrodzie, podziwiając jego najpiękniejsze zakątki, zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ważnego historycznie miejsca – Westerplatte. Pobyt w tym miejscu zachęcił uczniów do wielu pytań na tematy związane z przeszłością naszego kraju. Wyjazd był ciekawą lekcją historii, przyrody i fizyki oraz dawką świetnej zabawy wśród naukowych eksponatów.

Artykuł/zdjęcia:Gabriela Piwowarska