Agnieszka Hejda Brak komentarzy

27 września 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć grupę ze Sławska, miejscowości położonej Rosji w obwodzie kaliningradzkim.

Ważnym punktem tego spotkania było podpisanie umowy o współpracy w dziedzinie edukacji między MBOU „Slavskaya SOSH”, MO „Slavsky City District” Obwodu Kaliningradzkiego, Federacji Rosyjskiej a Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Lubawie, Rzeczpospolitej Polskiej. Umowę podpisał dyrektor Mirosław Kowalczyk i dyrektor Wiktor Kiseliew.

Strony potwierdziły gotowość do współpracy w dziedzinie edukacji i wychowania dzieci i młodzieży w dziedzinie sportu i kultury. W przyszłości pragnęlibyśmy wymienić doświadczenia w prowadzeniu polityki edukacyjnej i w zarządzaniu instytucjami edukacyjnymi w zakresie organizowania dostępu do edukacji wszystkim grupom ludności, w tym poprzez wymianę delegacji, organizowanie spotkań, zawodów sportowych i wydarzeń kulturalnych.

Podczas krótkiej wizyty wystąpił zespół Rasijaneczka, który zaprezentował się w kilku utworach, między innymi w znanej nam pieśni ludowej „Szła dzieweczka do laseczka”. Młodzież nagrodziła występ gromkimi brawami.

Gościli u nas także zastępca burmistrza Stanisław Kieruzel oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Sarnowski.

Zdjęcia: Katarzyna Trzeszewska