Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Dnia 22.05.2018 naszą szkołę odwiedziła grupa dziesięciu studentów z Ameryki. W ramach pobytu odbyła się wycieczka po okolicach miasta ze zwiedzaniem zamku w Lubawie. Goście mieli okazję posłuchać historycznych faktów z zakresu historii Lubawy, powstania i losów lubawskiego zamku.; opowiedzianych przez nauczycielkę historii p. Teresę Kłosowską. W wycieczce brali także udział zaproszeni goście w ramach Międzynarodowej Konferencji „KOPERNIK NA ZIEMI LUBAWSKIEJ. MIKOŁAJ KOPERNIK W XXI WIEKU” , między innymi pani Dava Sobel (East Hampton, New York) . Wycieczka po ruinach zamku i okolicach Lubawy odbywała się w języku angielskim oraz polskim.

Następnie grupa studentów amerykańskich udała się do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, aby tam poprowadzić zajęcia konwersacyjne z młodzieżą klas V oraz VI.

Kolejne punkty programu to wizyta w lubawskim gimnazjum i zajęcia konwersacyjne z młodzieżą istniejących jeszcze klas gimnazjalnych (klasy II oraz III).

Dla młodzieży była to z pewnością niebywała okazja do poznania ciekawych ludzi, ich kultury, a przede wszystkim możliwość zwiększenia motywacji młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez styczność z żywym językiem w wydaniu „native speakers”.

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz młodzieży za miłe i przyjazne przyjęcie naszych gości na terenie szkoły oraz miasta Lubawa.

Koordynator i opiekun grupy: Anita Witkowska-Szczepańska

Artykuł/Zdjęcia: Anita Witkowska-Szczepańska