Agnieszka Hejda Brak komentarzy

20marca 2019 r. grupa uczniów klas V-VIII wraz z nauczycielami wybrała się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Pierwszym naszym celem było obejrzenie musicalu pt. „Piotruś Pan”. To spektakl familijny, który wprowadził nas w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D były dosłownie na wyciągnięcie ręki. Staliśmy się uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie zmierzyliśmy się ze złowrogimi piratami, ogrzaliśmy się w kręgu indiańskich ognisk i odkrywaliśmy nowe lądy, daliśmy się zauroczyć śpiewem syren, odwiedziliśmy Niebywalencję, w której czekał na nas Piotruś Pan, Wendy, jej bracia i rodzice.

Libretto musicalu zostało przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Muzykę do spektaklu skomponował Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”), a sztukę wyreżyserował Janusz Józefowicz – aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.

Byliśmy pod wrażeniem scenografii, choreografii, doskonale odegranych ról dziecięcych i solistów.

Drugim naszym punktem był pobyt w Parku Trampolin JUMPCITY. Treningi na trampolinach to doskonała zabawa, ale też sposób na utrzymanie kondycji.

Będąc na Skwerze Kościuszki w Gdyni, nie mogliśmy nie pokłonić się morzu. W porcie tradycyjnie stał okręt „Błyskawica”, statek „Dar Pomorza” oraz galeon „Dragon”. Ranek przywitał nas pięknym słońcem, wiosenną pogodą.

Dzień ten uczniowie spędzili bardzo przyjemnie.