Agnieszka Hejda Brak komentarzy

2 grudnia 2022 r. po raz szósty uczniowie naszej szkoły i szkół gminnych klas I-VIII wzięli udział w Konkursie Recytatorskim im. Teofila Ruczyńskiego „O pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie”.  Celem konkursu jest upowszechnienie twórczości poetów związanych z ziemią lubawską, m.in. Teofila Ruczyńskiego, ks. Artura Szymczyka, ks. Janusza Stanisława Pasierba, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień wśród uczniów oraz promowanie talentu dzieci i młodzieży.

Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach i zdobyli następujące miejsca:

klasy I-III

I miejsce – Izabela Trzciałkowska kl. III a (SP Lubawa)

II miejsce – Antonina Zelma kl. III a (SP Lubawa)

III miejsce – Karolina Kowalska kl. III a (SP Lubawa)

klasy IV-VI

I miejsce – Agata Kruszewska kl. VI (SP Tuszewo)

II miejsce – Urszula Gaweł kl. V (SP Tuszewo)

III miejsce – Julian Drzymalski kl. V a (SP Lubawa)

klasy VII-VIII

I miejsce – Karolina Licznerska kl. VIII (SP Tuszewo)

II miejsce – Magdalena Pawlik kl. VII (SP Tuszewo)

III miejsce – Patrycja Szczepańska kl. VIII  (SP Tuszewo)

Uczniowie, którzy zdobyli I miejsce, z rąk dyrektora szkoły pana Mirosława Kowalczyka odebrali pióra i dyplomy, pozostałe miejsca oraz uczestnicy książki i dyplomy. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów, uczniom za wzięcie udziału w konkursie, jury: pani Ewie Przepiórskiej, pani Walentynie Miszczak i panu Henrykowi Żmijewskiemu za współpracę, pani Aleksandrze Majce za przygotowanie dekoracji.

Artykuł: J. Knoblauch