Agnieszka Hejda Brak komentarzy

     We wtorek 18 września dwie uczennice naszej szkoły – Karolina Bagińska i Laura Wrońska – odebrały w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie akty nominacyjne na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

     Wiosną bieżącego roku uczennice realizowały pod opieką p. Teresy Kłosowskiej projekt „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Podjęte przez Laurę i Karolinę działania  można prześledzić na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl, gdzie w zakładce Wyniki zamieszczone zostały obok  odpowiedniego sprawozdania zdjęcia oraz krótki film ilustrujące te działania. Organizatorem tegorocznej akcji była Kancelaria Sejmu, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

     Warto podkreślić, że Laura Wrońska i Karolina Bagińska są jedynymi uczennicami w województwie ze szkoły podstawowej biorącymi udział w tegorocznej sesji  SDiM. Pozostałych 16 uczniów reprezentujących za tydzień województwo warmińsko-mazurskie w Warszawie uczęszcza do szkół średnich.

     W olsztyńskiej uroczystości wręczenia aktów nominacyjnych na Sejm Dzieci i Młodzieży naszą szkołę reprezentował również dyrektor Mirosław Kowalczyk oraz w zastępstwie p. Kłosowskiej Krzysztof Wiecierzycki. 

 

Artykuł/zdjęcia:Krzysztof Wiecierzycki, Mirosław Kowalczyk