Agnieszka Hejda Brak komentarzy

1 września to bardzo ważny dzień dla wszystkich uczniów – to rozpoczęcie nowego roku szkolnego po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Uczniowie i nauczyciele wrócili do swoich szkolnych obowiązków w trybie stacjonarnym. Spotkanie klas I-VIII odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na boisku Orlik o godz. 10.00, a następnie w salach lekcyjnych z wychowawcami.

Podczas uroczystej akademii byli obecni: burmistrz miasta Maciej Radtke, , zastępca burmistrza Stanisław Kieruzel, przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski wraz z radnymi, ks. Marcin Staniszewski, komendant Komisariatu Policji w Lubawie Roman Gancarz, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Rutkowska wraz z prezydium rady, prezesi, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, rodzice uczniów i przyjaciele szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu minutą ciszy uczciliśmy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców i zaproszonych gości przywitał dyrektor szkoły Mirosław Kowalczyk. W serdecznych słowach zwrócił się do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej szkole i do ósmoklasistów, życząc im dobrych wyborów, a wzorem do naśladowania niech będą osoby, które podczas ostatniej sesji Rady Miasta otrzymali wyróżnienia „Zasłużony dla miasta Lubawy”.  Do życzeń przyłączyli się zaproszeni goście.

Niech ten rok szkolny będzie dla wszystkich rokiem spokojnej pracy dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia dawały dużo zadowolenia.