Agnieszka Hejda Brak komentarzy

W tym roku 1 września, dzień, który kojarzy się wszystkim z powrotem do szkoły, wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Szkoła Podstawowa w Lubawie powróciła wprawdzie do tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego. Tym razem rodzice nie mogli wejść na teren budynku i odprowadzić swoich pociech do klas.

O godz. 8.30 na boisku Orlik zebrali się najmłodsi uczniowie – klasy pierwsze i drugie, wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas III-VIII rok szkolny zaczęli nieco później – o godz. 9.15 i 10.00. Spotkali się po kilkumiesięcznym nauczaniu zdalnym z wychowawcami, którzy mieli możliwość przekazania dziś uczniom świadectw szkolnych i nagród.

Na uroczyste rozpoczęcie roku przybył burmistrz miasta Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta Jan Sarnowski i przewodnicząca Komisji Oświaty Anna Tańska. Dyrektor szkoły Mirosław Kowalczyk przekazał najmłodszym życzenia na nadchodzące miesiące nauki. Obecnym na placu i nieobecnym uczniom klas starszych życzył zdrowia i sukcesów w możliwie normalnych warunkach pracy szkoły. Po przejściu do klas z rąk gości uczniowie klas I otrzymali drobne upominki – worek-plecak na strój gimnastyczny.