Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

4. 04. 2019 r. uczniowie starszych klas naszej szkoły wybrali się do MOK-u w Lubawie na spektakl teatralny  pt. „Opowieści o zwykłej rodzinie”. Przedstawienie przygotował Teatr Współczesny z Krakowa.

Fabuła opowieści była pełna przygód, zabawnych sytuacji i magii, a wszystko przeplatane czarującymi piosenkami i żywiołowym tańcem. Spektakl przedstawiał  historię ojca, który po śmierci żony samotnie wychowywał troje dzieci. Niestety,  z powodu obowiązków nie mógł poświęcać im zbyt dużo czasu. Sytuację rodzinną pogorszył  jeszcze fakt wyjazdu ojca do pracy i przekazanie opieki nad dziećmi sąsiadce. Pewnego dnia troje bohaterów znalazło krzesło i wkrótce odkryło jego magiczną moc. Postanowili wyruszyć w podróż, której nigdy nie zapomną. Każde następne życzenie, które spełniało zaczarowane krzesło, jeszcze bardziej komplikowało ich życie. Nic nie było w stanie ich jednak zniechęcić, ponieważ chcieli odzyskać swojego tatę i przyjaciółkę rodziny.

Magiczna historia rodzeństwa to także opowieść, w której zabrzmiały współczesne kwestie: problemy z pracą, więzi rodzinne, lęki młodego pokolenia. Ważna była również kwestia odpowiedzialności za swoje czyny, ponieważ spełnianie wszystkich życzeń, szczególnie tych nieprzemyślanych, może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Opowieść pełna humoru i magicznych sytuacji bardzo się spodobała uczniom naszej szkoły.

Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka, Katarzyna Trzeszewska