sekretariat Brak komentarzy

Jak już informowaliśmy, w tym roku szkolnym wszystkie z 7 klas drugich (164 uczniów) realizują program „Śniadanie Daje Moc”.

Przed przystąpieniem do finału akcji nauczyciele przeprowadzali z dziećmi różnorodne zajęcia tematyczne, zaproponowane im przez organizatorów. Następnie wraz z uczniami i rodzicami zadbali o odpowiedni wystrój klas wykonując liczne plakaty, przygotowali opaski okolicznościowe na głowę, a niektórzy zakupili specjalne czapeczki.

Finałem akcji był dzień 8 listopada, kiedy to dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowywały zdrowy posiłek wg własnego pomysłu. Były to: kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki, soki owocowo-warzywne i desery. Następnie wspólnie z zaproszonymi gośćmi dzieci zjadły przygotowane potrawy.

Własnymi, „zdrowymi śniadaniami” uczniowie częstowali także kolegów z innych klas, pracowników szkoły, dyrekcję i nauczycieli. Swoimi poczynaniami podzieli się z lokalną społecznością oraz władzami miasta, umieszczając fotorelacje na stronach internetowych szkoły, miasta i w lokalnej gazecie. Sprawozdanie z pracy wysłali także do organizatorów akcji. Teraz wszyscy drugoklasiści chcą jeszcze zaprezentować się podczas swojej pracy i przypomnieć wszystkim, że:

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Dzięki niemu posiadamy energię do pracy, lepiej się koncentrujemy i mamy siłę do wszelkich działań. To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie klas drugich zapraszają całą społeczność szkolną do obejrzenia ich fotogalerii przygotowanej na parterze szkoły.

Artykuł/zdjęcia: Agnieszka Kaczyńska