sekretariat Brak komentarzy

W czwartek, 1 grudnia, reprezentacja Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika chłopców w piłce ręcznej wystartowała w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Województwa. Gospodarzem zawodów rejonowych była Ostróda.

W turnieju wystartowały cztery zespoły: SP 3 Morąg, SP 4 Ostróda, SP Płośnica i SP im. M. Kopernika w Lubawie. W pierwszym meczu pokonaliśmy Płośnicę 12:7, w drugim przegraliśmy z Morągiem 8:11. Do zajęcia drugiego miejsca premiowanym awansem do półfinału wystarczył nam remis ze SP w Ostródzie. Mecz układał się po naszej myśli, gra była kontrolowana, mieliśmy nawet czterobramkową przewagę. Pod koniec meczu nasi zawodnicy przestali atakować chcąc utrzymać wynik, co spowodowało doprowadzenie w ostatnich sekundach pojedynku do remisu 12:12. Cel, którym był awans do kolejnego etapu rozgrywek, został zrealizowany. Emocje podczas turnieju były bardzo duże. Mimo dobrej gry w polu i częstym doprowadzaniu do pozycji rzutowych, naszym uczniom zabrakło skuteczności. Szczególnie w meczu z drużyną z Morąga bramka była jak zaczarowana. Na kilka naszych rzutów przeciwnik odpowiadał jednym, ale prawie zawsze skutecznym. Przed półfinałem postaramy się “odrobić lekcje” i wyeliminować błędy.

Skład naszej drużyny: Maciej Caban, Patryk Dereszewski, Adrian Gorzka, Mateusz Jackowski, Igor Kołodziejski, Jakub Kornat, Hubert Kulwicki, Patryk Licznerski, Ignacy Łazarewicz, Szymon Szałkowski, Paweł Szczepański, Arkadiusz Szostek, Mateusz Złotowski.

Artykuł/zdjęcia: Henryk Mężykowski