Agnieszka Hejda Brak komentarzy

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”    21 marca 2022r. świętowaliśmy w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY.

         W klasach VI-VIII ten dzień obchodziliśmy pod hasłem: MŁODOŚĆ WOLNA OD NAŁOGÓW. W ciągu dnia pedagog i psycholog szkolny, na specjalnie utworzonym stoisku, przekazywały uczniom kl. VI-VIII rzetelną informację dotyczącą szkodliwości używek. Następnie uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę wykonując plakat profilaktyczny z hasłem przewodnim obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Tradycyjnie w czasie lekcji uczniów wszystkich klas odwiedziła Pani Wiosna-Radosna, który częstowała słodkościami.

         Uczniowie klas I-V przywitali wiosnę na wesoło i słodko. Tego dnia każdy uczeń mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną grę, by zagrać w nią z koleżankami i kolegami. Ich także odwiedziła Pani Wiosna wraz z pomocnikiem Motylkiem, by osobiście się przywitać i poczęstować słodkościami. Ponadto uczniowie mogli wspólnie  pobawić się przy piosenkach w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Papugi”.