Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

#laboratoriaprzyszłosci

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ZAKUP POMOCY DYDAKTYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.


Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria. 

Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Za otrzymane środki nasza szkoła zakupi m.in.: drukarkę 3D wraz z akcesoriami i dedykowanym oprogramowanie,  mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,  zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami,  lutownicę/stację lutowniczą z gorącym powietrze,  mikroport z akcesoriami,  mikrofon kierunkowy,  oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami, aparat fotograficzny, statyw do aparatu fotograficznego, mikrofon nagłowny wraz z akcesoriami, mikrofon dynamiczny z akcesoriami, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, klocki do samodzielnej konstrukcji wraz z akcesoriami, robot edukacyjny wraz z akcesoriami.