Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Z piątku na sobotę (22-23 marca) uczniowie klas V-VII pod opieką p. Kamili Długokęckiej, p. Walentyny Miszczak i p. Magdaleny Puwalskiej spędzili noc w szkole. W jej organizację w bardzo dużym stopniu zaangażowała się przewodnicząca szkoły Zofia Ziółkowska. Tematem przewodnim był „Powrót do dzieciństwa”.

Po przywitaniu, rozpakowaniu i przygotowaniu miejsc do spania, wieczór rozpoczęliśmy od krótkiej bajki. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Dyrektor Mirosław Kowalczyk, który dostarczył nam słodką niespodziankę.  

Rozpoczęliśmy od zabawy, która polegała na wcieleniu się w rolę detektywów. Uczniowie zostali podzieleni na grupy,  wyposażeni w latarki rozpoczęli swoje śledztwo. W ciemnej szkole, jedynie przy świetle latarek… zabawie towarzyszył dreszczyk emocji.

Uczniowie z pomocą bajkowych postaci rozwiązywali zagadki, krzyżówki i tajemnicze zadania. Aktywności były nie tylko powiązane z bajkami, lecz także z zajęciami szkolnymi. Krzyżówki, działania matematyczne czy rebusy do rozwiązania nie  sprawiły nikomu żadnych problemów mimo późnej pory.

Miłym akcentem była przerwa na posiłek. Nic tak nie smakuje, jak ciepła pizza o późnej porze. Jednak najbardziej wyczekiwaną atrakcją wieczoru była zabawa w chowanego w ciemnej szkole.

Następnie przenieśliśmy się do sali, gdzie odbył się seans filmowy. Uczniowie mogli pograć w gry planszowe. Ciężko było zmęczyć naszych uczniów, część wykazała się bardzo dużą energią. Pomimo, iż sen był krótki uczniowie wcześnie rano zabrali się za porządki. Pomimo ogromnego zmęczenia stanęli na wysokości zadania.

Podczas tej przygody dzieci poznały szkołę od innej  strony. Atmosfera zabawy, pozwoliła im spojrzeć na nią życzliwiej. Przechadzając się po korytarzach w piżamkach i kapciach mogli poczuć się jak w domu. Wspólnym rozmowom i integracji nie było końca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Artykuł/zdjęcia:

Kamila Długokęcka, Walentyna Miszczak, Magdalena Puwalska