Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Na zakończenie roku szkolnego zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Kropka” wybrał się do Ośrodka Narciarskiego „Kurza Góra” w Kurzętniku. Wycieczka była formą nagrody dla młodych redaktorów za zaangażowanie w tworzenie szkolnego pisma. To był również doskonały czas na podsumowanie działalności gazetki, która ukazuje się w naszej szkole nieprzerwanie od września 2001 r.

W programie wyjazdu były warsztaty pizzy w Restauracji „Akacjowa” i wspólna uczta. Kolejny punkt wyjazdu to spacer na wieżę widokową, z której rozciąga się piękny widok na zielone wzgórza i dolinę rzeki Drwęcy. Wieża widokowa to niezwykła i jedyna taka konstrukcja w północnej Polsce. Spacer drewnianą ścieżką kończy się na szczycie wieży, która mierzy 35 metrów wysokości. Podczas spaceru mieliśmy okazję zapoznania się z historią kurzętnickiego zamku. Na zakończenie młodzi redaktorzy spędzili aktywnie czas, korzystając z atrakcji największego kompleksu tubingowego w Europie. Tubing składa się z sześciu torów o łącznej długości ponad 700 metrów. Najwięcej emocji wzbudzał zjazd połączony ze skokiem na poduszkę AIRBAG.

Miłym akcentem wycieczki była wizyta Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie: pani prezes Magdaleny Waldan i pana wiceprezesa Szymona Smyczyńskiego. Nasi goście przyjechali specjalnie dla nas, by podziękować za współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Lubawie, w szczególności za realizację projektu „Bankowość dla dzieci i młodzieży”. Cały zespół redakcyjny otrzymał prezenty – niespodzianki, za które serdecznie dziękujemy.

Wycieczka udała się, pogoda sprzyjała, humory dopisywały. Pozostaną nam piękne wspomnienia i wspólne zdjęcia.