sekretariat Brak komentarzy

6 grudnia w naszej szkole panował szczególny klimat. Obchodziliśmy imieniny naszego patrona – Mikołaja Kopernika. Były one doskonałą okazją do oderwania się od szkolnego planu dnia.

O godz. 11.00 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki i emeryci. Pojawił się też cały rok wyczekiwany przez dzieci gość – św. Mikołaj, który został entuzjastycznie przez wszystkich przywitany. W tym wyjątkowym dniu mikołajkowe czapki zdobiły głowy całej społeczności szkolnej.

Dzień obfitował w wiele niespodzianek. Z okazji mikołajek nauczyciele przygotowali dla dzieci i gości przedstawienie na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. W nowym składzie zaprezentował się zespół muzyczny „Papugi” przygotowany przez pana Michała Kanterewicza oraz zespół instrumentalny „Dzwoneczki” pani Bożeny Nowakowskiej. Czterech uczniów o imieniu Mikołaj (Mikołaj Jaskulski II d, Mikołaj Maćkiewicz II e, Mikołaj Huk IV b i Mikołaj Zegadło IV b) otrzymało słodkie upominki. Z okazji imienin nie mogło zabraknąć ufundowanego przez Radę Rodziców tortu, który był piękny i okazały, a został podzielony na ponad 800 porcji!

Mikołajkowe przedpołudnie było także wyjątkowe dla emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Przybyli do nas z okazji imienin Mikołaja Kopernika. W gościnnych murach spędzili kilka godzin – wzięli udział w spotkaniu z dyrekcją szkoły, poczęstunku, apelu. Na koniec odbyli spacer po szkole, by powspominać lata pracy tu spędzone.

Był to dzień pełen radości i uśmiechów. Teraz wszyscy oczekujemy upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

Artykuł/zdjęcia: Jolanta Knoblauch/ Agnieszka Hejda