Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Dnia 23.11.2019r. W Szkole Podstawowej na sali OSiR przy ul. św. Barbary w Lubawie odbyła się kolejna impreza  dla klas I-III „Gry i zabawy na wesoło”,. Celem imprezy była promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia , oraz miłego spędzenia czasu  w gronie kolegów,  koleżanek i rodziców.

             Do rywalizacji przystąpiło 5  klas I, 6 klas drugich i 4 klasy trzecie. Każda klasa liczyła 10 zawodników. Zawody  miały formę współzawodnictwa. Uczniowie pokonywali różne tory przeszkód przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci biegały, skakały, przenosiły przedmioty, jeździły na hulajnogach, układały puzzle, piramidy z plastikowych kubków,  przeciągały linę, odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody w postaci owoców i soków.

           Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili trzecioklasiści., a później klasy drugie i pierwsze.  Dzieci bardzo przeżywały swoje starty. Rywalizacja była bardzo zacięta , do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa.. Atmosfera była bardzo radosna i rodzinna. Z twarzy nie znikały uśmiechy, czasami pojawiała się sportowa złość, a także  łzy.  Rodzice mimo sobotniego przedpołudnia  licznie przybyli , by na stojąco i głośno dopingować swoje pociechy.

     Za trzy pierwsze miejsca klasy otrzymały puchary, a reszta klas dyplomy. Były również soczki dla każdego uczestnika. Impreza była bardzo udana.

 Klasyfikacja końcowa:

     Klasy III:

      I miejsce-  kl. III B

     II miejsce- kl. IIIA

     III miejsce- kl. III C

     IV miejsce- kl. III D

     Klasy II:

     I miejsce- kl. II D

    II miejsce- kl. IIC

    III miejsce- kl .IIF

    IV miejsce- kl. IIA

    V miejsce- kl .II B

    VI miejsce- kl. IIG

    Klasy I

    I miejsce- kl .I. C

   II miejsce- kl .IB

   III miejsce- kl. I E

   IV miejsce- kl .I D

   V miejsce- kl .I A

    Chcielibyśmy w imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców kl. I-III podziękować rodzicom, którzy zaufali nam i mimo dnia wolnego postanowili ten czas spędzić z nami. Już dziś zapraszamy  na kolejne zawody .