Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie przedstawia krótkie podsumowanie ostatniego okresu pracy szkoły wobec przybyłych gości-dzieci i młodzież z Ukrainy.  Zwracam uwagę na zaangażowanie w pomoc oraz serdeczność i otwartość naszych dzieciaków i młodzieży, bardzo wyraźnie podkreślam szczególne działania uczniów ,,Kopernika”

Ważne też stały się działania rodziców oraz przyjaciół szkoły- dziękuję wszystkim instytucjom  i firmom lubawskim, które aktywnie włączyły się w wspieranie naszych nowych uczniów.

Nauczyciele/pracownicy szkoły angażują się w wspieranie uczniów szkoły w powrocie do szkoły po okresie pandemii – taki był plan prac. Wszyscy pracownicy ,,Kopernik” wspierają uczniów wobec informacji napływających z Ukrainy, rozmawiają z uczniami o wojnie starając się minimalizować skutki tak negatywnych wiadomości. To bardzo trudne.  Nauczyciele otoczyli opieką nowych ukraińskich uczniów. W okresie adaptacyjnym są dla tych dzieci bardzo ważni. Reagują na ich zmiany nastroju oraz bieżące potrzeby. Wszyscy pracownicy szkoły zaangażowani są w liczne akcje.

W ,,Koperniku” prowadzimy zbiórkę, angażujemy się w działania na terenie miasta i nie tylko”. Wszystkie ważne informacje na temat podejmowanych działań w szkole można znaleźć na stronie www szkoły i fb.”

Pełna informacja dla uczniów i rodziców naszej szkoły na bieżąco przekazywana jest poprzez e-dziennik.