Agnieszka Hejda Brak komentarzy

20.03.2018r. w hali widowiskowo-sportowej w Lubawie odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gminnych 2018 rocznika 2005 i młodsi. W turnieju wzięło udział sześć drużyn: SP Lubawa, SP Grabowo-Wałdyki, SP Nidzica, SP Kozłowo, SP Świątki i SP Górowo Iławeckie. Drużyny w drodze losowania podzielone zostały na dwie grupy, w których rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubawie, którzy wygrali wszystkie mecze i awansowali do Finału Mistrzostw Województwa. Awans do dalszych gier wywalczyły również drużyny SP Grabowo-Wałdyki i SP Świątki.

Wyniki meczów SP Lubawa:

Mecze grupowe:

SP Lubawa – SP Grabowo-Wałdyki 4:1
SP Lubawa – SP Górowo Iławeckie 6:0

Mecz półfinałowy:

SP Lubawa – SP Kozłowo 9:1

Mecz finałowy:

SP Lubawa – SP Grabowo-Wałdyki 2:1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce SP Lubawa awans
II miejsce SP Grabowo-Wałdyki awans
III miejsce SP Świątki awans
IV miejsce SP Kozłowo
V miejsce SP Nidzica
VI miejsce SP Górowo Iławeckie

Najlepszy strzelec turnieju: Szymon Licznerski(SP Lubawa)- 10 bramek
Najlepszy bramkarz turnieju: Jakub Kornat(SP Lubawa)

Skład drużyny SP Lubawa:

Jakub Kornat, Szymon Licznerski, Mateusz Jackowski, Oskar Dmochewicz, Patryk Lewandowski, Filip Fafiński, Paweł Kępkowski, Dominik Kamiński, Julian Senkowski

Opiekunowie: Jerzy Sendlewski, Witold Fafiński

Organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły
Sportowe w Lubawie, współorganizatorem Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie. Zespoły nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, pucharami i medalami, najlepszy strzelec i najlepszy bramkarz statuetkami. Wręczenia nagród dokonał Benedykt Czarnecki- Przewodniczący GZ LZS w Lubawie.

Artykuł/zdjęcia: Jerzy Sendlewski, Witold Fafiński