Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

Dzisiaj mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym apelu szkolnym z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Narodowej, który odbył się w naszej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie dnia 30 kwietnia 2024r.
Nauczyciele języków obcych przygotowali dla nas niezapomniany program słowno-muzyczny, który zawierał w sobie nie tylko piękne utwory muzyczne, ale także ważne przesłania.

Podczas apelu mieliśmy okazję podziwiać ekscytujący pokaz taneczny, który poruszył wszystkich do głębi. Pokaz taneczny był nie tylko widowiskowy, ale również inspirujący. Pokazał nam, jak poprzez sztukę możemy wyrażać swoje emocje i przekazywać ważne przesłania. To doskonała lekcja, jak możemy się rozwijać i wyrażać siebie w różnorodny sposób.

Nie zabrakło również prezentacji filmowej, która przybliżyła nam historyczne wydarzenia z życia Polski, dając nam szansę lepszego zrozumienia naszej przeszłości. Dzięki prezentacji filmowej mogliśmy zgłębić historię naszego kraju, zrozumieć, jak wiele poświęceń i wysiłku włożono w budowę współczesnej Polski. To, co wiemy o naszych korzeniach, kształtuje naszą tożsamość i pozwala nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Ale to nie wszystko! Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych faktów dotyczących naszej Konstytucji, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć zasady, na których opiera się nasze społeczeństwo.

Przypomnienie o Konstytucji to nie tylko forma patriotyzmu, ale także klucz do zrozumienia zasad, na których opiera się nasze społeczeństwo. Pozwala nam to lepiej zrozumieć nasze prawa i obowiązki jako obywateli.
Mamy nadzieję, że kolejne takie wydarzenia będą jeszcze bardziej inspirujące i edukacyjne. Razem możemy osiągnąć wiele i tworzyć lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Szczególne podziękowania dla uczniów z klasy 2e, 3e, 4a, 4d, 6a, 6b, 6c, 6e, 7d i 8a.

Zespół Języków Obcych

tekst/zdjęcia: Anita Witkowska-Szczepańska/ Adam Mroczek kl. VI G