Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie

17 czerwca 2019 r. w naszej szkole zorganizowana została akcja społeczna. Imprezę przeprowadziła Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Nasza szkoła była jedną z 15 wytypowanych szkół z całej Polski (dwie z naszego województwa).

Tego  dnia organizatorzy przygotowali  trzy strefy tematyczne.
W pierwszej prowadzące mówiły o bezpiecznym  dorastaniu, narkotykach, dopalaczach , grach komputerowych, zagrożeniach dla  dzieci, itd…
W  drugiej strefie pierwszej pomocy odbywały się zajęcia na fantomach i zajęcia  interaktywne ,gdzie wyświetlane były filmy z zakresu udzielania  pierwszej pomocy  wraz z omówieniem  tematu.
W  kolejnej strefie bezpiecznego ruchu, był rowerowy tor przeszkód, mobilne miasteczko, rozmowa z policjantami ruchu drogowego KPP w Iławie, symulator  dachowania itd. Celem realizowanych zajęć było przekazanie uczniom klas I-III wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze, m.in. poruszania się po przejściach dla pieszych, a także jazdy na rowerach po przeszkodach. Mobilne miasteczko ruchu drogowego wyposażone w mini znaki drogowe, sygnalizację świetlną, ścieżki i skrzyżowania z gumowych mat wzbudziło wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Uczniowie spróbowali też swych sił na segwayach, czyli elektrycznych hulajnogach. Mogli skorzystać z symulatora dachowania samochodu.

Każdy uczestnik otrzymał gadżety a  szkoła dużą apteczkę z kompletnym wyposażeniem.

Inicjatywa oprócz korzyści dydaktycznych przyniosła wiele radości i zwiększyła poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym. To były ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie przeszli „szkołę bezpiecznego życia”.